Hakkımızda

DÖKÜMAŞ Döküm Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2007 yılında 1000 ton/yıl kapasite ile kurulmuştur.
2016-2022 yılları arasında yaptığı yatırımlar ile modern ve 5000 ton/yıl kapasiteli Malatya/Yeşilyurt 2. Organize sanayi bölgesi 1. Cadde No:41 adresinde 70.000 m² alan üzerine 20.000 m² kapalı alana sahip tesisinde faaliyet göstermektedir.

Döküm sektöründe tedarikini sağladığı ürünler portföyünde değerli olma yolunda ilerleyen kuruluşumuz imalatının %90‘ını ihraç etmektedir. Konusunda deneyimli kadrosu ile teknolojinin en son imkânlarını kullanarak enerji, çimento, maden, demiryolu, genel ve yedek makine parça sektörlerinde pik, sfero, karbon çelikleri, düşük alaşımlı çelikler, yüksek alaşımlı çelikler, mangan çelikleri, beyaz dökme demir ve Ni-hard malzeme gruplarında 0.5 kg – 9000 kg net ürün üretiminde faaliyet göstermektedir.

DÖKÜMAŞ, sektöründeki uzmanlığını, kurumsal yapısını, kalitesini ve rekabet gücünü birleştirerek uluslararası bir marka olmayı hedeflemektedir.

Yüksek ısıya, aşınmaya ve darbeye dayanıklı yedek parça imalâtı konusunda uzmanlaşmış olup, ürün çeşitliliğini sürekli artırmaktadır.

Kurulmuş olan Entegre Yönetim Sistemimiz, ilgili tarafların istek ve beklentilerinin, İSG ve Çevre koşullarının projeden projeye değişiklik gösterebileceği dikkate alınarak yapılandırılmıştır.

Faaliyetlerimizi yürütürken, tüm çalışanlar, çalışma ortamı, dış sağlayıcılar, müşteriler, ziyaretçiler ve faaliyetlerimizden etkilenebilecek diğer taraflar için güvenli ortam oluşturmak ve sürekliliğini sağlamak amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliğine dair faaliyetler planlanmakta, uygulanmakta, kontrol edilmekte, ölçülmekte ve sürekliliğinin sağlanması için çalışmalar sürmektedir.

DÖKÜMAŞ’ın sorumluluk duygusu ile müşteri odaklı yaklaşım, çevre bilinci, iş sağlığı ve güvenliği ile bütünleştirilip, insan kaynağının da önemi vurgulanarak Entegre Yönetim Sistemi oluşturulmuştur. TS EN ISO 9001:2015, TS EN ISO 14001:2015, TS ISO 45001:2018 standartlarını kapsayan sistemimizin tüm departmanlar tarafından anlaşılması ve bilincinde olunması bağlamında çalışmalarımız süreklidir.

Kurulmuş olan Entegre Yönetim Sistemi’nin sürekli iyileştirilmesi, kurumsal kapasitenin artırılması, müşterilerimize daha güvenilir bir hizmet sunmak amacıyla TS EN ISO 9001:2015, TS EN ISO 14001:2015, TS ISO 45001:2018 Sistem Standartları şartlarına uygun bir biçimde oluşturulan Entegre Yönetim Sistemi, “Döküm, Nihai Ürün ve Yedek Parça İmalatı, Talaşlı İmalat ve Satışı” nı kapsamaktadır.