İmalat Süreci

Simülasyon

Sipariş kesilmesi sonrası 3 boyutlu olarak çizilen parçaların model ve kalıp dizaynı, simülasyon programında dolup, katılaşma ve gerilim kontrolleri yapılan, uygunluk sağlanması durumunda model imalatına ve kalıplama işlemine start verilir.

Model İmalatı

Üretimi yapılacak  ürünün ağırlık, adet, kimyasal ve fiziksel özelliklerine göre doğru malzemeden model imalatı yapılır.

Kalıplama İmalatı

Reçineli, silis kumu, shell (kabuk) kalıp yöntemleri ile imalatına başlanır. Hassas ürünlerde shell (kabuk) kalıp yöntemi kullanılmaktadır.

Ergitme ve Döküm

Üretimi yapılacak ürünün kimyasal analizine uygun şarj hesabı yapıldıktan sonra endüksiyon ocağında ergitme işlemi başlar, ergitme sonunda sıvı metalden alınan numunelerin kimyasal analizi yapılır, eğer değerler uygun kompozisyonda çıkarsa sıcaklık kontrolü yapılarak döküm işlemi gerçekleştirilir.

Isıl İşlem

Katı haldeki bir meral veya alaşıma istenilen değerdeki fiziksel ve kimyasal özellikler ile metalografik yapıya kazandırmak için ısıl işlem uygulanmakta ve soğutularak işlem tamamlanmaktadır. Fırınlar, PLC ile kontrol edilmekte ve ısı değişimi grafikleri arşivlenmektedir.

Taşlama ve Temizleme

Taşlama bölümüne gelen parçalar önce  askılı ve sabit taşlama motorlarında gerekli işleme tabi tutulmakta ve teknik resminde yazılı ölçülere göre el motorları ile taşlanmaktadır. Kumlaması yapılan ürünlerin, kontrol işlemini müteakip başka bir iş istasyonuna sevkine izin verilir.

Talaşlı İmalat

İşleme yüzeyi ve işleme payı imalat resmi üzerinde belirtilen işaret ve toleranslara uygun olarak işleme tezgahlarında işlenerek ürünlere son hali verilir. Enerji sektörü için ürettiğimiz ürünleri fabrikamızda monte etmektedir. Enerji kazananların ızgara monte ve demontesi için uzman ekiplerimiz ile yerinde servislik hizmeti verilmektedir.

Kalite Kontrol

Ham madde giriş kontrolü ile başlayan kalite kontrol süreci, sevkiyata kadar bir plan dahilinde ve konusunda uzman bir kadro tarafından sürdürülmektedir. Ayrıca ürün izlenebilirliği için de arşivleme yapılmaktadır.

Paketleme ve Sevkiyat

Sevke hazır hale gelen ürünlerimizin müşteriye ulaşana kadar gideceği mesafede zarar görmemeleri ve müşterileri stok sahasında sağlıklı saklanabilmesi için ambalajlama yapılır, ürün sertifikası hazırladıktan sonra sevke hazır hale getirilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerezlere yer veriyoruz. Sitemizi kullandığınız sürece Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.